Toimunud sündmused 2023/2024

36. Karaski-Krootuse jooks

36. Karaski-Krootuse jooks

36. Karaski- Krootuse jooks toimus 27. septembril. Käesoleva aasta jooksu võitis 6. klassi noormees Kevin Sirelpuu, teisena jõudis finišisse Raimond- Raulis Kirves 9. klassist ja kolmanda koha napsas vanemate jooksjate eest ära Tarmo-Tristen Uutmann 4. klassist.  Tütarlastest ületas lõpujoone esimesena Liisa Uutmann 5. klassist, teisena Kerilii Koll 7. klassist ja kolmandana Marleen Laane 3. klassist.   Seekord lõid kaasa ka kolm vilistlast: Ilmar Tagel, Maris Soo ja Heiko Laane. Loomulikult oli üritusele kaasa elamas jooksu ellukutsuja Sirje Tamm. 

Sügise sünnipäev

Sügise sünnipäev

Sügise sünnipäeva tähistasime septembrikuu viimasel nädalal näitusega. Esmaspäeval tõid lapsed ja õpetajad vaatamiseks oma "nunnusid", hoidiseid, looduslikust materjalist seadeid või muid aia- ning metsasaadusi. Teisipäeval oli koolimajas võimalik Tiina ja Anna Cordey käe all meisterdada sügisandidest toredaid "tegelasi". Kui õpetaja Aime toodud õunad leidsid tee laste kõhtu juba esmaspäeva õhtul, siis ülejäänud kraam viidi koju nädala lõpuks.


Sisalikuretk rabas

Sisalikuretk rabas

11.septembril sõitsid Krootuse 1., 2. ja 4. klassi lapsed Meenikunno rappa, et osaleda Keskkonnaameti programmis "Sisalikuretk rabas". Lapsed õppisid tundma raba läbi sisalik Sissi silmade. Saime teadmisi arusisaliku välimuse, tema eluviisi, elupaiga ja seoste kohta teiste liikidega. Õpilased tutvusid enamlevinud sootaimedega, õppisid tundma kuidas need taimed sisalikule tähtsad on (varjupaik, nendelt leiab söögiks putukaid jms). Koos mõõtsime õhutemperatuuri, täitsime töölehti ja mängisime puulehtede bingot. Enne kojusõitu pidasime väikese pikniku ja meenutasime, mida õppisime. (Tekst ja fotod õpetaja Sigrid Mallene)

Inimene, liiklus, keskkond

Inimene, liiklus, keskkond

14. septembril osalesid 5. klassi õpilased maanteemuuseumi õpperogrammis, kus õpiti hindama transpordi, erinevate liikumisviiside ja liiklusvahendite keskkonnamõju ning väärtustama jalgsi või jalgrattaga liikumist kui tervislikku ja keskkonnasäästlikku liikumisviisi. Räägiti tervisesõbralikust asulakeskkonnast ja vahenditest, kuidas seda saavutada. Programmi rahastas KIK. 

Teeme kodukandi puhtamaks

Teeme kodukandi puhtamaks

11. septembril käis kogu koolipere tormist räsitud koduküla puhastamas. Õpilaste ülesandeks oli mahalangenud okste kokkukorjamine. Tööd tehti tublisti - pärast kolmetunnist rassimist nägid nii pargialune kui ka teeääred palju kenamad välja. Värske õhk ja mõõdukas füüsiline pingutus tegid laste põsed roosaks ja tuju heaks. Pärast talgute lõppu ootas töölisi koolimajas pirakas kommikott. 

Vanavanemate päev

Vanavanemate päev

Septembrikuu teine pühapäeva on kalendris vanavanemate päev. Selle päeva tähtsuse rõhutamiseks korraldasime esimesel koolinädalal näituse "Vanavanemate aksessuaarid". Lastel ja õpetajatel oli võimalus kooli tuua oma vanavanematele kuulunud esemeid. Näitus kujunes õpilaste ja õpetajate hulgas päris populaarseks, sest ekspositsioon täienes iga päev uute esemetega.  

Lauluisa Kreutzwaldi juures

Lauluisa Kreutzwaldi juures

 Kohe esimese koolinädala lõpul sõitsid 3.-4.klassi õpilased õppekäigule Võru linna. Meie lauluisa Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumis said kolmandikud teadmisi rahvusliku ärkamisaja olulisemate tegelaste kohta ja neljandikud õppisid tundma Viru lauliku sulest tulnud loomingut muinasjuttudest Kalevipojani.Muuseumist juhatas linnakaart meid Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonda, kus meid võttis vastu raamatukoguhoidja Eve. Uurisime, millega selles raamatukogus aega sisustada saab, kuidas kasutada raamatukappi ning kuulsime, kuidas lõppes suvine raamatu-bingo.Edasi juhatas linnakaart meid muusikakooli ja keskväljakuni. Tegime peatuse jäätise söömiseks ja linnaseiklus jätkus. Liikusime Katariina alleelt Tamulani ja promenaadi mööda Roosisillani... Arvake, mitut skulptuuri meil õnnestus sel teekonnal imetleda? Kõige tublimad kaardilugejad olid Erko ja Tarmo Tristen.Siis tuligi juba bussi istuda ja koju sõita. (Tekst ja fotod õpetaja Tuulikeselt)

Avaaktus

Avaaktus

Tarkusepäeval tervitasime jälle uusi ja vanu koolijütse ning õpetajaid. Esimesse klassi võeti vastu kolm õpilast, kolmandasse lisandus üks noormees ja üheksanda read täienesid ühe neiu võrra. Selle tähtsa päeva puhul tuli koolirahvast tervitama Kanepi vallavanem Mikk Järv. Aktusel kõlasid laulud ja luuletused, mille eest suur tänu õpilastele, kes ei pidanud paljuks vaheaja viimastel päevadel kooli tulla, et tervituskontserdiks ette valmistuda.