Lauluisa Kreutzwaldi juures

Kohe esimese koolinädala lõpul sõitsid 3.-4.klassi õpilased õppekäigule Võru linna. Meie lauluisa Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumis said kolmandikud teadmisi rahvusliku ärkamisaja olulisemate tegelaste kohta ja neljandikud õppisid tundma Viru lauliku sulest tulnud loomingut muinasjuttudest Kalevipojani.Muuseumist juhatas linnakaart meid Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonda, kus meid võttis vastu raamatukoguhoidja Eve. Uurisime, millega selles raamatukogus aega sisustada saab, kuidas kasutada raamatukappi ning kuulsime, kuidas lõppes suvine raamatu-bingo.Edasi juhatas linnakaart meid muusikakooli ja keskväljakuni. Tegime peatuse jäätise söömiseks ja linnaseiklus jätkus. Liikusime Katariina alleelt Tamulani ja promenaadi mööda Roosisillani... Arvake, mitut skulptuuri meil õnnestus sel teekonnal imetleda? Kõige tublimad kaardilugejad olid Erko ja Tarmo Tristen.Siis tuligi juba bussi istuda ja koju sõita. (Tekst ja fotod õpetaja Tuulikeselt)