Toimunud sündmused 2019/2020

31. lennu lõpuaktus

13. juunil toimus 31. lennu lõpuaktus.

Eesti sünnipäev

21. veebruaril tähistasime Eesti Vabariigi 102. sünnipäeva. Aktusel esinesid kõigi klasside õpilased.

Sõbrapäev

14. veebruaril tähistasime koolis sõbrapäeva. Vahetundide ajal mängiti toredaid sõbramänge. Avatud olid sõbrapäevapostkastid. Päeva lõpuks selgitati välja iga klassi sõbralikem õpilane, kõige sõbralikum õpetaja ja töötaja.

Juutuuber Artur Rehi

1. jaanuaril külastas Krootuse kooli tuntud sisulooja Artur Rehi, kes tutvustas kesk- ja vanema astme õpilastele, mida Youtube endast kujutab ja mida seal teha saab. Ta on tegelenud Youtube`ga üheksa aastat ja on sellel alal üsna kogenud. Artur jutustas üsna avameelselt oma kooliajast, mil ta koges koolikiusamist, ja see saigi otsustavaks tõukeks, miks ta hakkas videoid tegema ja postitama.

Reio loovtöö

8. klass valmistub oma loovtöid kaitsma. Esimesena tegi otsa lahti Reio, kes korraldas jalgpallivõistluse 2.-4. klassi õpilastele.

Karilatsis

Aasta viimasel koolipäeval käisid kõik õpilased ja õpetajad Karilatsi muuseumis. Meid tervitas jõulusokk, kelle juhtimisel läksime appi käbiemandale käbisid korjama. Veskikratt kutsus meid oma valdustesse, et lumemölder üles äratada. Kuidas me ka ei püüdnud – lumemölder magas edasi ja lumeveski lund jahvatama ei hakanud. Pärast seda oli vaja metsatukast üles otsida Nuki. Hirmunud sarvikule tuli leida kodu, seepärast seadsime sammud rehetare poole. Pererahvas võttis meid lahkesti vastu, tutvustas vanu jõulu- ja näärikombeid, kutsus rehe alla õlgedesse möllama ja lõkke äärde õnne valama, kuid sarvilist seltsilist nad enda juurde nõus võtma ei olnud.  Püüdsime siis teda sokutada peenemasse taresse, kuid seegi koht polnud Nukile sobiv. Kuna jõudsime oma ringkäiguga Karilatsi rahvamajani, siis leidsime ühiselt, et kõige parem oleks Nuki saata raamatukokku. Nukitsamees raamatukaante vahele saadetud, võisime koguneda rahvamajja, kus jõulusokk päevast kokkuvõtte tegi ja iga laps kommipaki sai.

Jõulupidu

19. detsembri õhtul peeti jõulupidu. Kontserdi kavas oli laulu, tantsu, näitemängu ja pillilugusid. Külas käis ehtne jõulumees.

Jõululaat

Detsembrikuu üks oodatuim sündmus on jõululaat. Selleks olid nii lapsed kui lapsevanemad teinud põhjalikke ettevalmistusi. Osta sai koduseid küpsetisi: piparkooke, vahvleid, plaadi- ja tassikooke. Lisaks söödavale kraamile läksid kaubaks mitmesugused käsitööesemed, mänguasjad, filmid ja kõik see, mida müüjal endal koduses majapidamises enam vaja ei läinud.

Sven Kullerkupp

13. detsembril käis meil külas muusik Sven Kullerkupp, kes tutvustas eri ajastute muusikuid ja muusikastiile.

Palamusel

19. novembril käisid 6. ja 7. klass Palamuse muuseumis, et oma silmaga üle vaadata, kuidas toimus õppetöö üle-eelmise sajandi lõpus. Enne õppekäiku tuli kõigil õpilastel läbi lugeda Oskar Lutsu "Kevade".

Tartu Ülikooli muuseumis

2. klassi õpilased käisid Hullu Teadlase juures teadmisi kogumas. Ettevõtmine sai teoks KIK-i toel. Õpiti tundma Päikesesüsteemi, planeetide pöörlemist ja tiirlemisest ning aastaaegade vaheldumist. Hull teadlane näitas erinevaid vahendeid, mille abil sai määrata tuulekiirust, mõõta temperatuuri ja näha, kuidas tekivad pilved. See katse meeldis kõigile, sest terve ruum oli „pilvi täis“. Tõestuseks tehti ka vahvaid pilte.

Euroopa keeltepäev

1. oktoobril tähistasime keeltepäeva.  Nädal varem osalesid 9. klassi õpilased keeltepäeva veebiviktoriinil. 1. oktoobril korraldati inglisekeesete sõnade hääldamise võistlus Spelling Bee, mis oli mõeldud 7.-9. klassi õpilastele, kuid oma oskusi proovisid ka mõned julgemad 5. klassi õpilased. Keeltepäeva teises osas toimusid väikesed töötoad soome, läti, rootsi, saksa ja hispaania keeles.

XXXII Karaski- Krootuse jooks

26. septembril toimus pika traditsiooniga Karaski- Krootuse jooks. Sel aastal osalesid lisaks meie kooli õpilastele jooksjad ka naaberkoolist. Kokku läbisid distantsi 100 jooksjat, nende hulgas 4 täiskasvanut. XXXII Karaski- Krootuse jooksu üldvõitjad on Reio Kähr ajaga 18.07, Välek Veeroja ajaga 18.44 ja Rainer Valliste ajaga 19.54. Neidude esikolmiku moodustasid Anette Ojarand (22.24), Evelin Oraka (23.52) ja Viktoria Ivanova (25.33).

Maratoni teatejooks

25. septembril jooksid meie õpilased juba 4. korda maratoni teatejooksuna.

Maailmakoristuspäev

20. septembril osales terve koolipere koristustalgutel. Puhtaks said teerajad ja nende ümbrused koolimajast kuni rahvamajani, prügi nopiti mõisapargist, järve äärest ja Orupedastikust. Kuigi sellel aastal keskenduti pisiprügile, nagu suitsukonid jm, leiti hulgaliselt ka suuremat sorti prügi. Nagu fotodelt näha, korjasid 7. klassi poisid üles kellegi poolt kaotatud jalanõud, kirve ja ühe puu alla kukkunud pesakasti. Leiti ka hulgaliselt nii plast- kui ka klaastaarat.

Avaaktus

Õppeaasta algas 2. septembril. Kooliteed alustas kümme 1. klassi õpilast. Kokku õpib tänavu meie koolis 74 õpilast.