Toimunud sündmused 2024/2025

Kadripäeva tantsutrall

Kadripäeva tantsutrall

Kadripäeva tähistasime sel aastal toreda tantsulise üritusega. Iga klass valmistas ette tantsukava ja esitas selle kooliperele. Etteasted olid meeleolukad ja kõik klassid suhtusid ettevõtmisse tõsiselt. Nägime kaheksat erinevat tantsunumbrit. Tantse hindas neljaliikmeline žürii ja auhindu jagati kaheksas kategoorias alates kostüümidest kuni parima muusikavalikuni välja.  

Perepäev

Perepäev

7. novembri õhtul särasid koolimaja aknad tuledes ja uksed olid avatud kõigile lastele, emadele-isadele, vanaemadele-vanaisadele.  Nimelt tähistati sel õhtul eesootavat isadepäeva. Esmalt oli võimalik külastada õpilaskohvikut, mida pidasid 4. klass õpilased, ja vaadata kunstinäitust. Pärast seda koguneti saali, kus anti pisike kontsert. Esitamisele tulid kaks näidendit (neist üks võrukeelne), laulude ja pillimänguga astusid lavale algklasside neiud. Pärast kontserti kingiti kõigile kohale tulnud isadele südamekujuline küpsis ja võtmehoidja (mõlemad valminud laste endi näputööna). Piduliku osa järel said soovijad testida oma teadmisi pisikeses viktoriinis, nautida õhtut kohvikus või ajad niisama omavahel juttu. 

Tähetornis ja Meenikunnos

Tähetornis ja Meenikunnos

8. oktoobril käisid 6. klassi õpilased tutvumas Tartu tähetorniga, kus uuristi lähemalt meie päikesesüsteemi.   Programm andis ülevaate kõigist kaheksast planeedist ja Päikesest endast, kirjeldas lähemalt päikesesüsteemi sündi ja arengut, kirjeldas erinevusi planeetide ja kääbusplaneetide vahel ning selgitas, mille poolest erinevad neli Päikesele lähemale asuvat planeeti neljast kaugemal asetsevast. 10. oktoobril jätkus õuesõpe Meenikunno rabas, kus  jälgiti sügisest loodust, õpiti koostööd tegema ja nauditi koosolemist.

Õpetajate päev

Õpetajate päev

4. oktoobril tähistasime koolis õpetajate päeva. Nagu sellele päevale kombeks, toimus sujuv võimuvahetus, kus üheksandikud haarasid üsnagi rahumeelselt võimu enda kindlatesse kätesse ja saatsid pärast aktust selleks päevaks vallandatud pedagoogid õpetajate tuppa, kus siis neil tuli leida endale meelepärast tegevust. Enne seda said õpsid ürituse läbiviijailt kuulda kauneid sõnu nii luule- kui ka proosavormis, samas ei jäetud kasutamata võimalust testida õpetajate teadmisi, tähelepanelikkust ja käelisi oskusi. 

Liikluskonverents

Liikluskonverents

2. oktoobril käisid 3. klassi õpilased maanteemuuseumis 9. laste liikluskonverentsil.  Tänavuse konverentsi teema „Ohutu koolitee“ on oluline nii koolilastele, õpetajatele kui ka lapsevanematele. Eesmärk on kõigil sama: kuidas tagada, et kõik õpilased jõuaksid turvaliselt kooli ja koolist koju. Konverentsil võrreldi laste kooliteid nüüd ja vanasti, räägiti sellest, milline peab olema ohutu koolitee, tuletati meelde õigeid reegleid neile, kes bussiga iga päev kooli sõidavad. Töötubades õpiti õigesti liiklema jalgsi, ratta, elektritõukeratta ning bussiga. Harjutada sai ka esmaabi andmist liiklusõnnetuse korral.

1. oktoober

1. oktoober

Viinakuu esimesel päeval tehti kokkuvõtteid "Rattaga kooli" kuust ja tänati neid, kes sügisnäituse jaoks eksponaate kaasa tõid. Välja jagati hulgaliselt auhindu. Loosiõnn naeratas mõnele rohkem, mõnele vähem, sõltus see ikka sellest, kes kui palju kilomeetreid selle kuu jooksul läbi sõitnud ja sedeleid loosikasti poetanud oli (2km võrdus ühe loosipiletiga). Peaauhinnaks oli Apollo kinkekaart, mille eest õnnelik võitja saab endale meelepärase auhunna valida kas raamatu või kinoelamuse näol.  Suurimateks üllatajateks olid kaugelmalt tulnud õpilased Märt Nukk, Rainis Kirss ja Robin Mänd, kes kõik tulid kooli enam kui kümne kilomeetri kauguselt. Peaauhinna võitis 4. klassi poiss Joonas Matjas Almere, kelle nime direktor kogu koolipere ees loosikastist välja tõmbas.  Kuna 1. oktoobrile langeb ka rahvusvaheline muusikapäev, oli õpetaja Aino toonud oma kappidest välja toredad rütmipillid. Need jagati klasside vahel ära, moodustus ansambel ja muusikaõpetaja klaverimängu saatel lauldi ühiselt "Põdra maja".   

Euroopa keeletepäev

25. septembril tähistasime Euroopa keeltepäeva.  

Sügisnäitus

Sügisnäitus

Septembrikuu viimasel nädalal  sai näha väljapanekut toredatest sügisandidest. 

Karaski- Krootuse jooks

Karaski- Krootuse jooks

Sellel aastal tehti Karaski- Krootuse jooksul ajalugu - nimelt tuli üldvõitjaks 6. klassi neiu Liisa Uutmann. Varasematel aastatel on võidukarika saanud noormehed, kuid esimese kuue hulka on sattunud ikka mõni tütarlaps ka.  Liisa järel lõpetasid jooksu Märt Nukk 8. klassist, Tarmo Tristen Uutmann 5. klassist, Rasmus Kährik 8. klassist, Oskar Oraks 5. klassist, Välek Veeroja 8. klassist ja Kristo Sirol 7. klassist. Neidudest olid nobedaimad 6. klassi tüdrukud: Liisa järel teisena jõudis lõppu Kirsti Adoson ja kolmandana Lisette Arro, neile järgnes Marleen Laane 4. klassist, Keitiliis Michelson 7. klassist ja Annabel Arro 6. klassist. Külalistena tegid kaasa Tanel Kährik, Raimond Raulis Kirves ja Ilmar Tagel.

Kodases

Kodases

Maailmakoristuspäeval käisid vanemate klasside õpilased Kodase rahval abiks.  

Inimene, liiklus ja keskkond

Inimene, liiklus ja keskkond

20. septembril asusid 4.-5. klassi õpilased jalgratastel teele Maantemuuseumi poole, kus neid ootas muuseumipedagoog Kerle Kadak. Kõigepealt tehti tiir muuseumi peal ja arutati, millal ja kus liiklus keskkonnasõbralikum oli- kas siis, kui tänavad olid kaetud hobusesõnnikuga, või praegu, kus tänavad näiliselt puhtad, kuid heitgaasidest täidetud. Masinate hallis tuli uurida erinevaid autosid ning arutleda, milline neist on keskkonnale sõbralikem. Sorteeriti prügi ja arutleti, kui kaua loodusel ühe või teise lagundamiseks aega läheb. Pärast seda suundus seltskond Kirsi Ponitalu talli, kus sai talutööl käe külge panna, pannkooke küpsetada, hobuseid patsutada ja taaskasutatavast materjalist lambivarju meisterdada. Vapraimad kasutasid ära viimaseid ilusaid suveilmasid ja käisid Hurmi järves ujumas.

Jookseme koos maratoni

Jookseme koos maratoni

19. septembril  korraldasime kehalise kasvatuse tundide raames ühisürituse „Jookseme üheskoos maratoni“. Kõik õpilased läbisid kordamööda staadioniringe. Kokku oli vaja saada 127 ringi. Ilm soosis meid  ja osad õpilased panustasid kohe rohkem kui ette nähtud. Mõned läbisid isegi 6 ringi. Kõige tublimaks osutusid 4. klassi jooksjad. Mathias Kattai läbis kuus ringi ja Rainis Helstein viis ringi. Keskmiselt läbis iga õpilane kaks ringi. Kokkuvõttes olid siiski mõned õpilased puudu ja meie skooriks jäi 114 ringi. Kokku läbisid ringe 52 õpilast ja kaks õpetajat. Õpetajatest võtsid osa õp Hele ja õp Tiina. Meie maratoniürituse kokkuvõtteks saime 37,6 km ja ajaks 3h 58m 36s.

Milleks meile puud?

Milleks meile puud?

19. septembril toimus esimese kooliastme õppekäik Kiidjärve külastuskeskusesse. Õppekäiku vedas Kati Liibert. Õpilased jagati nelja gruppi ja iga grupp sai tundmaõppimiseks  ühe puu. 1. klassile sattus loosi tahtel kuusk, 2.klassile mänd ja 3.klassi kaks rühma said  ülesandekstamme ning kase hingeelu uurimise. Metsas nähti ja uuriti palju põnevat. Lõpuks tuli kokku panna õpitust väike näitus.

Algas "Rattaga kooli" kuu

Algas "Rattaga kooli" kuu

Septembri teisest nädalast alagas meil "Rattaga kooli" kuu.Iga õpilane, kes tuleb hommikul kooli jalgrattaga ja kellel on nõuetekohane turvavarustus, saab vastavalt sõidetud kilomeetritele loosipileteid. Iga Krootuselt tulev jalgrattur saab päevas ühe pileti. Kaugemalt kui kaks kilomeetrit tulevatel ratturitel on võimalus teenida 2 piletit ja kaugemalt kui 5 km- neil koguni viis piletit päevas. Osalemine tuleb igal hommikul registreerida õpetaja Tuulikese või Tiina juures. Tublimale rattaga koolitulijale on auhinnaks Apollo kinkekaart, kuid auhindu jagatakse teistelegi. 5. septembri hommikul toimus loeng liiklusohutuse kohta. Ohutu liiklemise reeglid tuletas meelde lapsevanem Raul Rammul.

Avaaktus

Avaaktus

1. septembril avas Krootuse kool taas oma uksed 69 õpilasele. Oma esimesele kooliteele sammusid 4 vaprat õppurit, keda sel huvitaval, õpetlikul retkel toetab ja abistabTuulike Mölder. Uusi tulijaid kui ka vanu olijaid tervitasid direktor Rita Punning, Kanepi vallavanem Mikk Järv ja 1. klassi juhataja Tuulike Mölder.