1. klass osales uurimistööde vabariiklikul konkursil

Juba kümmekond aastat on kutsunud Tartu Ülikooli muuseum ja Hull Teadlane vabariigi 1.- 3. klassi õpilasi osalema uurimistööde konkursil. Sel õppeaastal oli uurimistöö teemaks „Imeline maitse“ ja sellest võtsid osa ka Krootuse Põhikooli 1. klassi õpilased. Kuues katsetunnis  veenduti, et nägemis- ja haistmismeel võivad maitsmismeelele vingerpusse mängida.

Eksperimendi käigus joodi punast, kollast, sinist, rohelist ja musta jooki, mis tundusid maitsvat erinevalt, aga tegelikult oli kasemahl, mis oli värvitud maitsetu toiduvärviga. Samas lõhnasid kolme sorti kotletid üsna sarnaselt ning nägid välja tavapäraste hakklihast küpsetatud kotlettidena, aga ei maitsenud tuttavalt. Nad olid tehtud kartulitest, ubadest ja kalast. Uurimistöö eesmärgid, kulu ja tulemused vormistati tööks.

Märtsi alguses saabus Eesti Teadusagentuuri žüriilt kiri, et Krootuse kooli õpilaste töö on osutunud valituks teadusfestivalile, mis toimus 11.- 12. aprillil Tartus ERM-is.

Lisaks teadusfestivali auhindadele said õpilased ja nende juhendaja tänukirja Maaeluministeeriumilt uurimistööde konkursil silmapaistva osalemise eest.