Krootuse põhikooli õppereisid

KIK rahastas projekti 1215,92 euro eest.

Projekti eesmärgiks oli Krootuse Põhikooli õpilaste parem keskkonna ja looduse alane haridus.
1.-4. klassi õppeekskursiooni eesmärgid olid:
1. Tutvumine erinevate organismide ja elupaikadega. Veetaimede ja -loomade erinevus maismaaorganismidest. Organismide nõuded elukeskkonnale.
2. Taimede ja loomade kohastumine eluks vees. Reostunud vee ohtlikkus elusorganismidele.
3. JÄRV ELUKESKKONNANA. Elutingimused järves. Elustik. Toiduahelad. Eesti järved. Järvede tähtsus, kasutamine ja kaitse.
5.-9. klassi õppeekskursiooni eesmärgid olid:
1. Korrata mõisteid TAASTUVAD JA TAASTUMATUD LOODUSVARAD. Eesti üks tähtsam maavarad - põlevkivi, tema paiknemine, tekkimine ja kasutus. Kaevanduste ja karjääride kasutamisega seotud keskkonnaprobleemid. Inimese mõju keskkonnale. Looduskeskkonna muutumine inimtegevuse tulemusena. Tehiskeskkond. Jätkusuutlik areng.
2. Seletada looduse ja inimtegevuse vastasmõju ning nimetada peamisi keskkonnaprobleeme Kirde- Eestis.
3. Selgitada elektrienergia säästmise vajalikkust.

Projekti raames toimus 2 ekskursiooni:
1.- 4. klassi õppeekskursioon Võrtsjärve Limnoloogiajaama: osaleti programmis "Eesti magevee kalad" ja toimus laevasõit Võrtsjärvel ainulaadse Kalepurjekaga
5.- 9. klassi õppeekskursioon: külastati Kohtla Kaevanduspark- muuseumi, käidi allmaakäikude labürindis, kus oli võimalik tutvuda kaevurite tööpaikade, maa- aluse tehnikaga, sõita maa- aluse kaevurite rongiga, näha lõhkeaineladu, söödi kaevurilõunat ning tutvuti põlevkivi põletamise jääkidest tekkinud tuhamägedega. Tutvuti põlevkivi tehasega Viru Keemia Grupp.