Toimunud sündmused 2022/2023

Põhja- Tallinn

Põhja- Tallinn

18. novembril külastasid meie kooli kolm muusikut ansanblist Põhja- Tallinn. Kollektiivi tegemistest ja muusikast andsid ülevaate Maia Vahtramäe, Jaanus Saks ja Hannes Vellend. 

Uudishimu päev

Uudishimu päev

 President Alar Karis kutsus kõiki üles tähistama 17. novembril uudishimu päeva. Õpetajad valmistasid ette üheksa erinevat töötuba, kus sai oma nutikust proovile panna mõttemängudes, määrata reaktsiooni kiirust ja oma täpsust läbi putuka silmade, ehitada spagettidest ja vahukommidest võimalikult kõrge torni, kududa ainult lõnga ja sõrmedega (vardaid kasutamata),  meisterdada nöörist ja plasttopsist telefoni, külastada põgenemistuba ja selgeltnägijat ning lahendada erinevaid nuputamisülesandeid.

Kahoot kooli ajaloost

Kahoot kooli ajaloost

8. klassi õpilane Kärt Nukk tegi oma loovtöö praktilise osa kooli ajaloost. Üritus toimus 9. novembril 5.-9. klassidele. Võistles üheksa segavõistkonda, parimad kooli ajalootundjad olid Raimondi võistkonnas.  

Kooli juubel

Kooli juubel

22. oktoobril tähistastati Karaski-Krootuse kooli 255. sünnipäeva. Praegused õpilased andsid endistele õpilastele, töötajatele ja külalistele meeleoluka kontserdi.  

Karjäärinõustamine

Karjäärinõustamine

19.oktoobril nõustati 7.-9. kl elukutsevalikul.  

Üritus Põlva Keskraamatukogus

Üritus Põlva Keskraamatukogus

12. oktoobril toimus Põlva Keskraamatukogus maakondlik 4. klasside ettelugemise võistlus. Seekord tuli ettekandmisele tulev pala valida oma 90. sünnipäeva tähistanud kirjaniku Aino Perviku loomingust. Krootuse kooli esindas Ranek Kattai, kes luges ette katkendi raamatus "Klabautermanni mure".  

Õpetajate päev

Õpetajate päev

7. oktoobril tähistati õpetajate päeva. 9. klass korraldas õpetajatele meeleoluka aktuse, seejärel asusid nad koos vilistlastega pedagoogide kohustusi täitma. Õpetajad said mõnusalt aega veeta juteldes ja kohvi juues. 

35. Karaski-Krootuse jooks

35. Karaski-Krootuse jooks

28. septembril toimus juba 35. Karski- Krootuse jooks. Jooksust võttis osa 71 õpilast ja üks külaline, meie kooli vilistlane Tanel Kährik. Tanel jõudis finišisse ajaga 21.26, temast 45 sekundit kiirem oli 5. klassi õpilane Kevin Sirelpuu, kelle ajaks tuli 20.41. Õpilaste arvestuses jõdis teisena finišisse 8. klassi õpilane Mihkel Valter Michelson ja kolmandana sama klassi poiss Raimond Raulis Kirves. Tüdrukute arvestuses olid nobedamad jooksjad 4. klassi õpilane Liisa Uutmann, kes üldarvestuses saavutas 5. koha ajaga 26.02, tema järel nobeduselt teine tüdruk oli Marleen Laane 2. klassist ja kolmandana ületas finišijoone 5. klassi neiu Grete- Liis Kinsigo. Õpilaste jooksu tulemustega saate tutvuda "Traditsioonide" rubriigist.

Euroopa keeltepäev

Euroopa keeltepäev

Esmaspäeval, 26. septembril kutsus õpetaja Piret Rammul kõiki 5.-9. klassi õpilasi keeltepäeva üritusele. Esmalt tehti lühike sissejuhatus Euroopas räägitavatest keeltest, seejärel moodustati rühmad ja osaleti viktoriinis. Ürituse teise osana oli võimalus kuulata katkendeid "Harry Potterist" 14 erinevas keeles.  

4. klass sorteeris Tartu Loodusmajas prügi

4. klass sorteeris Tartu Loodusmajas prügi

19. septembril käisid 4. klassi õpilased Tartu Loodusmajas, et  lähemalt uurida, kuhu lähevad pakendid ja kuidas neid oleks otstarbekas sorteerida. Kuna kestis maailmakoristuse nädal, siis tõmmati esmalt kätte töökindad ja mindi pisirügi koguma. Pärast seda uuriti lähemalt erinevaid pakendeid ja sorteeriti neid nii, et loodus kõige vähem haiget saaks. Õppetunni lõpus jäädvustas iga laps paberile oma käejälje ja kirjutas sinna, mida tema looduse hoidmiseks ära saaks teha. 

Meediatund

Meediatund

 Kolmanda kooliastme õpilastel oli tore võimalus kohtuda Krootuse kooli vilistlase Laura Mallenega. Laura töötab hetkel kommunikatsioonijuhi ja õppejõuna, kuid ta on olnud reporter ajalehtedes Postimees, Eesti Ekspress ja Eesti Päevaleht.  Laura rääkis õpilastele ajakirjanikutöö köögipoolest, oma huvitavatest eksperimentidest ja näitas põnevaid videosid. Lastele said selgeks mõisted libauudis ja valeuudis, kuidas valeuudis levib ja kuidas seda ära tunda. Õpilastel oli Laurale tema töö kohta palju küsimusi. Meediatund lõppes viktoriiniga.

Teeme koduümbruse puhtaks

Teeme koduümbruse puhtaks

Eestist alguse saanud maailmakoristuspäev on ajaloo suurim üleilmne kodanikualgatus, millest võtavad osa miljonid inimesed enam kui 180 riigist. Ka Krootuse kooli õpilased on juba palju aastaid neist talgutest osa võtnud, andes oma panuse koduümbruse korrastamisse. Paaril viimasel aastal on suuremat tähelepanu pööratud  pisiprügi kogumisele, sealhulgas suitsukonidele, et vältida nende sattumist veekogudesse ja sealt omakorda Läänemerre.  16. septembril käisidki kõik õpilased kolmanda tunni ajal koristusretkel, kuid pildile õnnestus püüda vaid 4. klass. 

Ettelugemise päev

Ettelugemise päev

 Seoses raamatukogude aastaga kutsuti kõiki üles 15. septembril raamatuid ette lugema. Vanemate klasside kirjandustundides luges õpetaja Aime ette katkendeid kohustusliku kirjanduse varamust. Kella ühest kella kaheni oli võimalik kõigil, kes soovisid, kuulata katkendeid "Väikesest printsist" 2. klassi ja õpetaja Tuuliki esituses. Lisaks lugemisele sai vaadata ka uut illustreeritud ja lihtsustatud väljaannet Antonie de Saint Exupery eelpool nimetatud raamatust. Pärast lugemist sai iga soovija endale kaasa voltida oma raamatu. 

Avaaktus

Avaaktus

1. septembril avas Krootuse kool oma uksed 79 õpilasele ja 18 õpetajale.  Esimesse klassi astujaid oli sel sügisel 9, õpetajate read täienesid nelja liikme võrra. Nii uusi tulijaid kui ka vanu olijaid tervitasid direktor Rita Punning ja juhiabi Karin Valdas, Kanepi vallavanem Mikk Järv, 1. klassi juhataja Sigrid Mallene, 7. klassi õpilased Laura Almere ja Kristo Käo ning tütarlaste ansambel koosseisus Iti Triin Telling, Sofia Maria Ivanova ja Laura Marina Ivanova (neid juhendas muusikaõpetaja Aino Oviir).