Maagiline mesi

Krootuse kooli 7. ja 8. klassi õpilased osalesid septembrikuu lõpus toiduteemalises haridusprogrammis „Maagiline mesi“. Programmi finantseeris maaeluministeerium ja üritus toimus Eesti Põllumajandusmuuseumis.

Muuseumi haridusprogrammide eesmärkideks oli tutvustada kohaliku tooraine toidulauale jõudmise ahelat, tõsta laste ja noorte teadlikkust kvaliteetsetest Eestist pärit toiduainetest, anda teadmisi toidumärgistest ja sihilikust tarbimisest. Et Eesti toidu idee jõuaks tulevaste tarbijateni, selleks õpetati programmi käigus ka lihtsamaid toiduvalmistamise võtteid.

Muuseumitunni raames tutvusid õpilased mesinduse ajalooga, põhiliste meetaimede, tarutüüpide, mesindusinventari ja –saadustega. Erilist tähelepanu pälvis Austriast pärit sinine korterit meenutav mesitaru. Väga toredad ja looduslähedased olid ka pakktarud. Lisaks tekitas elevust ja mõtlemisainet vanaaegse mesindusinventari otstarve. Mesilaste tegevuste ja eluprotsessi paremaks mõistmiseks vaadati filmi „Meemeistrite linn“. Praktilise tegevuse käigus õpiti tundma suira, taruvaiku, mesilasema toitepiima ja õietolmu ning valmistati kunstkärjest küünlaid. Proovile pandi ka õpilaste maitsmismeel - sai mekkida mett, metsamett, õietolmu ja suira. Ühise meeskonna töö tulemusena suudeti tuvastada kõik maitsed.

Õpilastele meeldis eriti isetegemise võimalus ja huvitavad faktid mee kohta.