Liikluskonverents

10. oktoobril toimus Maanteemuuseumis Lõuna- Eesti koolide 3. klasside õpilastele ja nende õpetajatele Liikluskasvatuse III konverents, et arutada koos ohutu liiklemise teemadel. Tähelepanu alla võeti igapäevased (ohu)olukorrad liikluses. Kohal olid lapsed ja nende õpetajad Viljandi, Tartu, Võru ja Põlva maakonnast, kokku 50 last ja 12 õpetajat. Põlva maakonda esindasid meie kooli õpilased Rihard Rammul, Liisa Vagula, Melani Telling, Laura Almere ja õpetaja Sigrid Mallene.

„10-aastased õpilased on noored liiklejad ning liikluskultuuri edasikandjad. Seega on nad nii eakaaslastele kui ka täiskasvanuile  partneriks ja abiliseks liikluses. Osalejate üks ülesanne on kodus ja koolis kõik siin õpitu ja üle korratu oma lähedastele edasi anda,“ põhjendas  sihtgrupi valikut konverentsi peakorraldaja, muuseumi külastusvaldkonna juht Triinu Õispuu.

Konverentsi avas muuseumi juhataja Kadri Valner, kes pani kokkutulnutele südamele, et kõik sõltub inimesest endast. Politsei- ja Piirivalvekapten Rainer Rahasepp, kes rääkis, mis on liiklus. Kirjanik ja tõlkija Anti Saar rääkis labürintidest raamatutes ja liikluses, teede ja linnade kujunemisest ja luges peatüki peatselt ilmuvast raamatust „Pärt läheb uuele ringile“. Sten Marten Viira näitas katkendeid oma juhitavast saatest „Märka märki“.

Seejärel jagunesid lapsed nelja tööpessa. Esimeses tööpesas rääkisid lapsed Rainer Rahasepa juhtimisel oma kooliteest ja selle ohutumaks muutmisest. Teises tööpesas joonistasid lapsed Anti Saare juhtimisel vahvaid labürinte. Kolmandas tööpesas ehitasid lapsed Spark Makerlabi töötoas õhupalliauto. Neljandas töötoas meisterdati Kerle Kadaku juhtimisel tore helkur. Samal ajal toimus õpetajatele samuti töötuba „Multitasking – võimalik või võimatu?“. Seda juhtis Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Kerli Tallo.