Karaski-Krootuse kool 250

21. oktoobril ootas Krootuse kool oma vilistlasi ja endiseid töötajaid kokkutulekule, et koos tähistada Karaski- Krootuse kooli 250. aastapäeva.

Meie seekordne kokkutulek saigi alguse Karaskist. Õnneks pole vana maja jäänud tühjaks, vaid on läbinud uuenduskuuri nii seest kui väljast. Praegu asub hoones Karaski Pansionaat, mille omanik Marko Sepp lahkelt kohale tulnud huvilistele maja tutvustas. Kuna hoone sisemus on tundmatuseni muutunud, püüdsid vilistlased mälus taastada oma vana klassi või siis direktori kabineti asukohta. Karaski kooli vilistlased olid väga tänulikud selle visiidi üle, sest paratamatult puudub enne 1989. aastat lõpetanuil praeguse kooliga tihedam side.

Meenutuste retkele järgnes kontsert-aktus Krootuse rahvamajas. Külalistele esinesid praegused õpilased, näha ja kuulda sai laulu, tantsu, pilli- ja näitemängu. Direktor Rita Punning tegi põgusa ülevaate praeguse kooli elust- olust ja tänas koostööpartnereid, õpetajaid, töötajaid ja õpilasi tehtu eest. Tänuväärse ja pikaajalise töö eest said maavanema tänukirja Imbi Vaikmäe, kellel tööaastaid Karaskis ja Krootusel kokku 41, ja Sigrid Mallene, kes on õpetajaametit pidanud siinkandis üle 30 aasta. Kooli tänukirja said Helle Jaaska, Aime Sabre ja Sirje Unt.

Seekordseks kokkutulekuks andsime välja kogumiku „Hetki Karaski-Krootuse koolist 250“. Kogumiku materjalid valmisid praeguste ning endiste õpetajate ning vilistlaste otsesel  kaasalöömisel. Tänuväärse panuse andis ka Kanepi valla uurija ja aukodanik Milvi Hirvlaane, kes tegi lühiülevaate meie kandi hariduselust. Suurema osa kogumiku väljaandmiseks kulunud rahast saime kohaliku omaalgatuse programmi kaudu.

Meeleolukas õhtu jätkus muusika ja meenutuste taktis praeguses Krootuse koolimajas varaste hommikutundideni. Ühtekokku registreerus kokkutulekule 216 osavõtjat.