Hetki vabariiklikult emakeeleolümpiaadilt

34. emakeeleolümpiaad toimus 15.-16. märtsil Tallinna Ülikoolis. Põlvamaalt oli olümpiaadile kutsutud viis õpilast, sealhulgas kaks meie koolist: Lisete Härma ja Markus Kõiv. Vabariiklikule voorule eelnes piirkonnavoor, millest sel aastal võttis osa 1787 õpilast. Olümpiaadi korraldajatel oli hea meel tõdeda, et emakeeleolümpiaad muutub aasta- aastalt populaarsemaks.

Olümpiaaditöö oli kaheosaline, kummagi osa kirjutamiseks oli aega 1,5 tundi. Kellel lusti ja jõudu jätkus, see sai osaleda õhtusel üritusel, kus kirjutati luuletusi, mängiti mänge ja peaasjalikult loodi uusi tutvusi. Järgmisel päeval viidi olümpiaadist osavõtjad filmimuuseumisse, seejärel koguneti ürituse pidulikuks lõpetamiseks ja auhindade kätteandmiseks. Meie kooli õpilane Lisete Härma saavutas oma vanuseastmes 3. koha.