1.-3. klass TÜ Botaanikaaias

21.septembril sõitis Krootuse Põhikooli 1.- 3. klass Tartusse, et osaleda programmis programmis "Nad kõik on taimed! Taimede elu(vormid) Tartu Ülikooli botaanikaaia kasvuhoonetes".

Botaanikaaia väravas tervitas õpilasi giid ja aednik Kristiina Fenske, kes  õpetas taimi tähelepanelikult vaatlema, võrdlema ja rühmitama. Lapsed tutvusid taimeriigi mitmekesisusega avamaal ja botaanikaaia kasvuhoonetes kasvavate taimede näitel. Õpiti tundma eos- (samblad ja sõnajalgtaimed), paljasseemne- ja õistaimi (puud, põõsad, puhmad, liaanid, rohttaimed). Tutvuti botaanikaaia erinevate kollektsioonidega.

Lapsed said teada või kordasid, mis on püsikud, sibultaimed ja üheaastased taimed. Õpiti juurde mitmeid ravimtaimi ja uudistati kummalisi taimi. Laste lemmikuks sai juudapuulehik ehk pannkoogipuu, mis kevadel ja sügisel tõepoolest lõhnab pannkookide järele ning kanntaim, mis oma tõelises kasvukohas Kagu- Aasias sööb hiiri ja konni.